fbpx
Zaznacz stronę

ESENT Masło SHEA Nierafinowane ORGANIC 200ml

SKU: 2840 Kategoria:

17.50 

W stosunku do masła rafinowanego, zdecydowanie szybciej i lepiej się wchłania, mocniej też odżywia skórę. Swoje właściwości kosmetyczne i dermatologiczne zawdzięcza wysokiej zawartości fitosteroli, trójterepyny, karitenów,.

40 w magazynie

Masło SHEA pomimo nazwy jest  olejem roślinnym wytwarzany z nasion afrykańskiego drzewa z gatunku Masłosz Parka (Butyrospermum parkii lub inaczej  Vitellaria paradoxa). W postaci świeżej, nieprzetworzonej ma konsystencję pasty, barwę białawą do lekko beżowej, z delikatnym charakterystycznym zapachem.

Oferowane masło  jest pozyskiwane w procesie mechanicznego tłoczenia, na zimno jest masłem nierafinowanym.

 

Działanie.

W stosunku do masła rafinowanego , zdecydowanie szybciej i lepiej się wchłania, mocniej też odżywia skórę. Swoje właściwości kosmetyczne i dermatologiczne zawdzięcza wysokiej zawartości fitosteroli, trójterepyny, karitenów,.
 


Kwas cynamonowy oraz cykloartenol powoduje, że masło Shea jest naturalnym filtrem chroniących skórę przed działaniem promieni UV i opóźniających procesy jej starzenia. Jest także bogatym źródłem trójterpenów, dzięki czemu wykazuje działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, antybakteryjne, łagodzące, wygładzające, rewitalizujące oraz stymulujące krążenie krwi.
 
Stosowanie.
 


Masło można stosować w produktach/formulacjach na wszystkie obszary skóry, włącznie z okolicą oczu.Świetnie sprawdza się jako naturalny zagęstnik o silnych walorach nawilżających przy produkcji kremów balsamów.Do formuł kosmetycznych dodajemy w fazie olejowej, po stopieniu/podgrzaniu do temperatury 35-40oCZalecane stężenie w formułach kosmetycznych 2-90%


 
Skład :
 
– naturalna allantoina;
– prowitamina A;
– witaminy F i E;
– nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe;
– woski.
 
Kraj pochodzenia surowca Ghana.Masło certyfikowane w Wielkiej Brytanii , posiada certyfikat Soil Association.
 

Koszyk

Kategorie produktów